לימודי מיינדפולנס בישראל

קורסי מורים ומטפלים

הקורס מיועד לבעלי ניסיון קודם במיינדפולנס אשר מעוניינים ללמוד להיות מורי מיינדפולנס בתחום . זוהי ההכשרה הרשמית המבוססת על התוכנית של ד"ר ג'ון קאבט זין ואוניברסיטת באנגור באנגליה.  https://www.muda.idc.ac.il/

התכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס בבר אילן הוקמה בשנת 2012 וכיום פותחת את שעריה למחזור השישי. היא מאפשרת העמקה חוויתית, תאורטית וקלינית. ובנויה על שילוב בין תפיסות מבוססות מיינדפולנס בהשראה קוגניטיבית, פסיכואנליטית והתייחסותית ולמידה של מקורות הגישה מתוך הזרמים הבודהיסטים. בנוסף,  תכני התכנית מהדהדים מחקר עדכני ומאפשרים אינטגרציה של ממצאי מחקר עם התפיסות הקיימות. התכנית מחוייבת לעודד עשיה חברתית ברוח הקשיבות בתוך מסגרות שונות.

ההכשרה המלאה בפסיכותרפיה בשיטת האקומי מבוססת על שיטת לימוד אינטגרטיבית, המשלבת לימוד דידקטי, התנסויות אישיות, הדגמות, תרגולים והדרכות.

התכוונותנו היא לעזור ללומדים לההפך לתרפיסטים איכותיים, המונעים ע"י תבונתם ולבם תוך הקניית ידע ופיתוח כלים שמציעה שיטת האקומי.

תהליך הלמידה כולל התנסות אישית בשיטה, וזאת מתוך ראייה כי ההתנסות, ותהליך המודעות והגדילה הכרוך בה, מאפשרים את העמקת המיכל הטיפולי שמציעה המטפלת ואת העשרת ארגז הכלים הנרכש.  בנוסף, אנו תומכים בתלמידינו לגלות ולפתח את סגנונם שלהם ואת הצורה הייחודית בה הם מביאים את עצמם לעבודת האקומי.
http://hakomiisrael.com/

בקורס מוענקים כלי טיפול והנחייה מתקדמים לשילוב מיינדפולנס וטבע בחיי היומיום ובעבודה עם אנשים.
שיטות למיקוד הקשב והנוכחות (מדיטציות ומיינדפולנס) נמצאו יעילות בהעלאת רגשות חיוביים, בשיפור תיפקודי קשב וריכוז, בהפחתה של תסמיני חרדה ודיכאון ועוד. עם זאת גישות אלו אינן מתאימות לכל אחד ורבים מתקשים ליישמן בדרכם המוכרת והמסורתית. כמענה לכך אספנו ופיתחנו ב'טבע ומהות' דרכים יצירתיות לסייע לכל אדם להיות בקשב ובנוכחות, באופן המשלב ערוצי תקשורת מגוונים ובלתי ורבאליים. כך התבוננות, תנועה, דרמה, יצירה, ליקוט, ומשחקים אתגריים משמשים כנתיבים לנוכחות עם הטבע הפנימי והחיצוני ברגע הזה.
https://www.tevamahut.org.il

 

הקורס מיועד לכל מי שרוצה ללמוד הנחיית קבוצות מהיסוד, ומשלב לימוד של הנחיית קבוצות יחד עם לימוד  של גישת המיינדפולנס והאופנים בהם היא יכולה לפתח את ההנחייה שלנו ולסייע לנו להנחות מתוך מודעות, נוכחות, הקשבה עמוקה ואי ידיעה.  www.mindulspace.co.il

ארגוני מיינדפולנס ובודהיזם בישראל

תוכן אקורדיון
תוכן אקורדיון
תוכן אקורדיון
סגירת תפריט
Close Panel